UNDERGROUND - Portal 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

Банер
Code:
<a href="www.underground.macedonianforum.net" target="_blank" title="UnDeRgRoUnD форум" ><img src="http://i28.servimg.com/u/f28/11/26/69/76/ug10.gif" /></a>
Вака изгледа банерот:Еве друг анимиран банер!
Слика на денот

Latest topics
» Baner
U N D E R G R O U N D - Portal EmptyПет Фед 15, 2008 6:27 pm by Maxxis

» RulZ
U N D E R G R O U N D - Portal EmptyЧет Фед 14, 2008 8:17 pm by Maxxis

» Tekst
U N D E R G R O U N D - Portal EmptyЧет Фед 14, 2008 3:11 pm by Maxxis

» UnderGround &#1060;&#1086;&#1088;&#1091;&#1084;
U N D E R G R O U N D - Portal EmptyСре Фед 13, 2008 8:52 pm by Maxxis

Мени
 Портал
 Индекс
 Членови
 Профил
 ЧПП
 Барај
Top posters
Ike
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
Just*a*Girl
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
Mr.Gangster
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
Magical Storm
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
Maxxis
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
TIGAR
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
WaRMaN
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
Ludi MAX
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
tome
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
innkeeper67
U N D E R G R O U N D - Portal Vote_lcapU N D E R G R O U N D - Portal Voting_barU N D E R G R O U N D - Portal Vote_rcap 
Игри
Релаксирано игриClub Penguin

Прави пријатели и играј игри во земјата на чудата,тоа е Club Penquin

Kликни за да ја играш играта
Релаксирано игриYouda Camper

Направи си камп и биди најдобриот кампер во светот

Кликни за да ја играш играта
Релаксирано игриEvac

Спасете ги сите војници и вратете ги во базата.

Кликни за да ја играш играва
Релаксирано игри - Music CubeMusic Cube

Музички квиз

Кликни за да ја играш играва
Релаксирано игриAquanaut

Собирајте богатсво под вода и убивајте ги животните

Кликни за да ја играш играва
Релаксирано игриSportbike Sprint

Тркајте се со мотори

Кликни за да ја играш играва
Релаксирано игриOne Man Band

Направи си бенд од еден човек

Кликни за да ја играш играва
Релаксирано игриTrials 2

Поминете ги стазите најбрзо што можете

Кликни за да ја играш играва
Релаксирано игриPresidential Paintball

Одбери си претседател и убивај ги другите

Кликни за да ја играш играва
Релаксирано игриOn The Run

Имате важни документи,можете ли да избегате?

Кликни за да ја играш играва
Archlord
Уште една игра која што наликува на легендарната World Of Wardcraft!Играта е наречена Archlord!Аrchlord можете да ја спуштите бесплатно од тука!Archlord ClientЕве некој слики од Archlord!
Загина манекен
Позната руска моделка загина спасувајќи го своето „порше“АнаЛогинова (29), позната руска фотомоделка и сопственик на женскатаагенција за обезбедување „Стилјет,“ загина во Москва спасувајќи госвојот автомобил „порше“ од крадци. На улицата „Новомаринска“,фотомоделката сакала да купи маче. Покрај нејзиното сребрено „порше“паралелно застанала „лада“ со иста боја од која излегол маж и потрчалкон „поршето“.Притоа, ја извлекол жената од автомобилот и ја удрил сотупаница в лице и седнал зад воланот со цел да побегне. Девојката сефатила за вратата, но набрзо од големата брзина на автомобилот падналана земја и го загубила животот.

Нејзиното тело го забележалеминувачи и ја известиле полицијата. Московската полиција успеа да гопронајде автомобилот и човекот за кого постои сомневање дека е убиецот.Тој попусто се обидувал да се скрие- автомобилот имал сателитсказаштита.

Ана Логинова беше позната фотомоделка кој снималареклами за големи компании. Таа заврши школа за телохранители, а восептември 2005 година отвори и сопствената агенција за обезбедување.

Интересное тоа што и минатата година се обиделе да и' го украдат скапиотавтомобил. Покрај една голема московска продавница на магистралниот патЛенински проспект, еден бандит се обидел да и' го одземе клучот, но таауспеала да го удри со лакотот во лице, што го изненадило напаѓачот.Тогаш тој бандит успеа да побегне со автомобил „хонда“ што го чекал вонепосредна близина.Тоше Проески
Тоше - љубовта - музикатаЕднагодина по спектаклот наречен Арена, успехот што можеби никогаш нитуеден македонски изведувач нема да го повтори, многу нешта не се исти.Повеќе го нема нашиот херој Тоше, ги нема неговите незаборавниконцерти, нема кому да му ја дадеме сета онаа љубов што само тој знаешеда ја разбуди во нас. Љубов што можеше да се почувствува единственокога тој ќе застанеше на сцената...

Но, ќе останат спомените,спомените за едно момче кое успеа во сите нас да ја оживее љубовта.Песните, изданијата кои, за жал, и по неговата трагична смрт сепродаваат со уште поголема брзина. Токму последното, чија продажбасимболично стартува токму денес, е повод за пишувањето. Последното,посветено на неговиот минатогодишен концерт во најголемата сала вососедството, белградска Арена. Настанот кој, барем сведоците, ќе гопаметат како еден од најубавите и најпозитивните за кои пишувале.
- 14 февруари 2007 г. -
(текстот почна и заврши вака...)
ТошеПроески го проголта најголемиот музички залак во својата кариера.Испитот наречен белградска Арена е положен со чиста десетка, па оттукасосема логично е да се заклучи дека заслужено го носи епитетот броједен. Докажа дека е само еден од ретките кои во своето портфолио ќе јазапишат победата нанижана во огромната белградска хала, која досега јанаполниле само имиња од калибарот на Чолиќ, Фил Колинс, Бајага...Преполна сала, многу емоции, одлична повеќе од тричасовна журка во којамиленикот на, пред се, женската публика брилјираше во својот досеганевиден настап. Придружуван од Блу фанки индивидуалс, Танец,Симфонискиот оркестар под водство на Саша Николовски - Ѓумар, Тошепокажа како тоа го прават најдобрите...

Тогаш уште еднаш нипокажа како звучат неговите композиции, како македонскиот фолклор низнеговото грло добива нова димензија... Како звучи "Јовано, Јованке"отпеана во дует со Билја Крстиќ, "Море сокол пие", "Зајди, зајди"...Омилената, насловната од филмот "Ивкова слава" -"Несаница" во придружбана блех-оркестарот на Срѓан Азировиќ. Дуетската "Арија" со ЏанаНанини... Спектакуларен почеток и уште поспектакуларен крај со Леб исол, Металика... Еден бис и крај на нешто повеќе од тричасовниотспектакл, кој собра огромен број негови фанови дури и од родната муМакедонија. Бројката, која ги надмина сите очекувања (над 17 илјадипосетители!), па дури и оние на Тоше, затоа што како што изјави напресот по концертот тој не се надевал на толкава посетеност, гиразубеди сите неверни Томовци кои се надеваа дека атрактивниоткошаркарски натпревар или концертот на еден негов хрватски колега ќепривлечат повеќе внимание. Очигледно, само ретките и вистинскитепрофесионалци се подготвени за големи чекори. Тоше, дефинитивно, своетого направи.Денот на вљубените минатата година мина вознакот на сонот на Тоше, а оваа и, веројатно, секоја наредна ќе биде вознакот на љубовта што тој толку несебично ја даваше... Почивај во мир,Легендо!
Зграпчи ја

Музика
boomp3.com
Кој е он-лајн?
In total there is 1 user online :: 0 Регистрирани, 0 Скриени и 1 Гост

Никој

Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 19 во Вто Сеп 21, 2010 1:54 pm
Пријатели
Часовник
Bookmarks
AddThis Social Bookmark Button
UnDeRgRoUnD
авторско право © Underground
Ако не умреш,ке останеш жив!
http://www.underground.macedonianforum.net